Lingid

Seminarid

Restoran

Muuseum

Sadam

Kontaktid

Log of added content throughout the domain

tiles with images and headings and links to source

content updates, gallery images

Üldkontaktid

Hotell

Administraator

+372 5665 8633

arthotel.viinistu@gmail.com

Muuseum

Info ja broneerimine

+372 5565 1323

muuseum@viinistu.ee

RESTORAN

Lauabroneeringud

+372 5558 6984

Info ja seminarid

Agnes

+372 5620 9440

info@viinistu.ee

Viinistu Kunstimuuseum

Kunstimuuseum avatud:
Kolmapäev 11 - 18
Neljapäev 11 - 18
Reede 11 - 18
Laupäev 11 - 18
Pühapäev 11 - 18

Viinistu Kunstimuuseum

Viinistu Kunstimuuseum avas uksed 2002. aastal. Muuseumi peahoone on ümber ehitatud endise kalurikolhoosi kalatöötlemistehase külmhoonest, kuhu toodi Atlandilt ja Läänemerest püütud kala, mis kohapeal külmutati. Täna on muuseumi saalides enam kui kuuesajast taiesest koosnev ekspositsioon Jaan Manitski rikkalikust kunstikogust, mis hõlmab Eesti kunstnike loomingut 19. sajandist kaasajani. Muuseumis korraldatakse ka kontserte ja vastuvõtte. Muuseum on ainus omataoline Eestis. Aastatega on Viinistu Kunstimuuseumi külastanud tuhanded inimesed nii Eestist kui kaugemalt.

Viinistu Kunstimuuseumis saab nautida sadade eesti kunstnike loomingut läbi aegade. Ülevaatliku kunstikogu omanikuks on Jaan Manitski. Tünngaleriides pakuvad silmailu ja tekitavad emotsioone iga kuu vahetuvad näitused.


Uus lehekülg:

https://viinistukunstisadam.ee/


AJUTISELT OLEME SULETUD KUNI 19.JAANUAR 2021


Lahtiolekuajad:

Oktoober - märtsK - P 11-18
Aprill - septemberE - P 11-18


Piletid:


Tavapilet5€
Sooduspilet3€

TÜnnid

Kunstimuuseumi hoonekompleksi kõrval paikneb kaks tünngaleriid, milles eksponeeritakse külalisnäitusi - nii kujutava kunsti kui fotonäitusi. Omapärased tünnmajad olid algselt kalatööstuse tarvis paigaldatud veemahutid - konserveerimisel vajati palju vett - , mis remonditi-uuendati ja mille väline piltki on visuaalselt nauditav. Tünnmajade taha jääb suveteatri ja -kontsertide tarvis rajatud vabaõhulava. 


Arhiveeritud näitus

Tiina Tammetalu - Armastusega Eestist. Identiteedimärke

02/ 07/ 2018
  -  
30/ 07/ 2018

TIINA TAMMETALU

ARMASTUSEGA EESTIST.

Identiteedimärke

From Estonia With Love. Signs of Identity

Viinistu Kunstimuuseumi Tünnigaleriis

02. juuli - 30. juuli 2018

Viinistu Muuseumi Tünnigalerii esitab alates tänasest värsket ja rõõmsat kraami maalikunstnik Tiina Tammetalult. Kunstnik on Eesti Kunstnike Liidu toel taas suurte maaliformaatide juurdes, jätkates siin oma monumentaalset, head vaibi ja rohket  värvirõõmu pakkuvat Eesti Laulupeo teemalist maaliseeriat.


Esitusele tulevad Tammetalu õlimaalid seeriast „Eesti. Laulupidu“ ja grupp monumentaalseid akrüülkrokiisid. Ekspositsioon on lavastatud Viinistu Muuseumi Tünnigaleriisse ruumi erilist ja kordumatut atmosfääri ja arhitektuuri arvestades. Tammetalu on oma suured laulupeomaalid – mis on mõeldud mõjuma kui eesti rahvakunstivaibad - selleks näituseks spetsiaaselt duubeldanud, et tuua ruumi võimsalt mõjuv sümmeetria, mis võimendab korduste etnilist rütmi ja loob mõjusa templimiljöö.Täpselt väljatimmitud misanstseen toob meie ette nö altarigrupina jõulise krokiigrupi „Mina, Suur-Eesti naisšovinist“, mida kunstnik lahkelt tutvustab kui omaenda autoportreed ja poliitilist manifesti.  Kui Eesti Laulupeost ja selle värvidest rääkides on Tammetalu tõepoolest tõsine, et mitte  öelda – harras -, siis ennast kui naisšovinisti tutvustades jääb väike võimalus erinevaiks  tõlgendusteks.

Kindlasti aga on Tammetalul tõsi taga Suur-Eesti mõistega, millest omal ajal olla mõelnud Jaan Tõnisson, ja millest sisuliselt, Tammetalu arvates, räägib oma teostes näiteks ka Valdur Mikita. Mõistet on uuesti lansseerinud keeleteadlane Martin Ehala.

Nii või teisiti, võime kindlad olla, et eestlase püha rõõmupeo värve ja märke jäädvustades saab siin Tammetalu poolt maalikunsti keelde tõlgitud nii mõndagi pahklikku ja ürgset, mis kaasaja klantsivast koorest ikka jälle läbi tungib.

Päris kindlasti on meie ees aga ka üks versioon kaasaegse eesti naise minapildist. Üks definitsioonidest tänase moodsa Eesti naise enesetunnetamisele vana hea professionaalse maalikunsti keele ja vahenditega.

Kunstnikust:

Tiina Tammetalu on Eesti maalikunstnik, Eesti Kunstnike Liidu ja Eesti Maalikunstnike Liidu liige. Elab ja töötab Tallinnas. Kunstniku stuudio asub Kunstihoones Vabaduse väljakul. Tammetalu on saanud klassikalise 6-aastase õppega kõrgema maalihariduse ERKI-st ja täiendanud end hiljem kaasaegse kunsti vallas Eesti Kunstiakadeemia Interdistsiplinaarse kunsti MA-õppes. Loometöö kõrval andnud koosseisuvälise õppejõuna EKA-s maalikompositsioonitunde rohkem kui 15 aasta jooksul. Loojana liigub Tammetalu vabalt eri ainevaldade, meediumite ja väljendusvahendite vahel.

Pressiteksti koostas: 

Toomas Zupping,

projekti korraldustoimkond

Üldkontaktid

Muuseum

Info ja broneerimine

+372 5565 1323

muuseum@viinistu.ee

Lahtiolekuajad

Kolmapäev - Pühapäev / Wednesday - Sunday

11 - 18

Viinistu kultuuri- ja konverentsikeskus OÜ

Viinistu küla, Kuusalu vald, Harjumaa 74701

reg nr 12457696