Lingid

Seminarid

Restoran

Muuseum

Sadam

Kontaktid

Log of added content throughout the domain

tiles with images and headings and links to source

content updates, gallery images

Üldkontaktid

Hotell

Administraator

+372 5665 8633

arthotel.viinistu@gmail.com

Muuseum

Info ja broneerimine

+372 5565 1323

muuseum@viinistu.ee

RESTORAN

Lauabroneeringud

+372 5558 6984

Info ja seminarid

Agnes

+372 5620 9440

info@viinistu.ee

Viinistu Kunstimuuseum

Kunstimuuseum avatud:
Kolmapäev 11 - 18
Neljapäev 11 - 18
Reede 11 - 18
Laupäev 11 - 18
Pühapäev 11 - 18

Viinistu Kunstimuuseum

Viinistu Kunstimuuseum avas uksed 2002. aastal. Muuseumi peahoone on ümber ehitatud endise kalurikolhoosi kalatöötlemistehase külmhoonest, kuhu toodi Atlandilt ja Läänemerest püütud kala, mis kohapeal külmutati. Täna on muuseumi saalides enam kui kuuesajast taiesest koosnev ekspositsioon Jaan Manitski rikkalikust kunstikogust, mis hõlmab Eesti kunstnike loomingut 19. sajandist kaasajani. Muuseumis korraldatakse ka kontserte ja vastuvõtte. Muuseum on ainus omataoline Eestis. Aastatega on Viinistu Kunstimuuseumi külastanud tuhanded inimesed nii Eestist kui kaugemalt.

Viinistu Kunstimuuseumis saab nautida sadade eesti kunstnike loomingut läbi aegade. Ülevaatliku kunstikogu omanikuks on Jaan Manitski. Tünngaleriides pakuvad silmailu ja tekitavad emotsioone iga kuu vahetuvad näitused.


Uus lehekülg:

https://viinistukunstisadam.ee/


AJUTISELT OLEME SULETUD KUNI 19.JAANUAR 2021


Lahtiolekuajad:

Oktoober - märtsK - P 11-18
Aprill - septemberE - P 11-18


Piletid:


Tavapilet5€
Sooduspilet3€

TÜnnid

Kunstimuuseumi hoonekompleksi kõrval paikneb kaks tünngaleriid, milles eksponeeritakse külalisnäitusi - nii kujutava kunsti kui fotonäitusi. Omapärased tünnmajad olid algselt kalatööstuse tarvis paigaldatud veemahutid - konserveerimisel vajati palju vett - , mis remonditi-uuendati ja mille väline piltki on visuaalselt nauditav. Tünnmajade taha jääb suveteatri ja -kontsertide tarvis rajatud vabaõhulava. 


Arhiveeritud näitus

Silja Truus - Sügaval kõrgus, madalal ülevus

15/ 06/ 2019
  -  
10/ 07/ 2019

Silja Truus

“Sügaval kõrgus, madalal ülevus”

Viinistu Kunstimuuseumi Tünnigalerii

15.06.—10.07.2019

Avamine 15.06. kell 14

Näituse “Sügaval kõrgus, madalal ülevus” skulptuurid on sündinud inimese tajumisest paradoksina ja äratundmisest, et psüühe sügavustesse puurimine viib sarnase tulemuseni nagu endast kõrgemale tõusmine. Me oleme metsikud väikesed loomad, kes tahavad pugeda sooja ja niiskesse mulda, sambla alla varjule, aga me oleme ka jumalikud olendid, kes on tehtud tühjusest ja energiast ning kellel on võime olla ühenduses kõiksusega. Me oleme inimülesed ja poolinimlikud. See metsik on meile “antud” nagu jumalikki – me avastame selle endast, oma alateadvusest, ja ometi on see meie jaoks müsteerium. Meie loomariigist pärit keha koos oma eellastelt pärit mälestustega on osa sellest samast saladusest, mis meie teadvus ja jumalatunnetus, see ei ole vähem väärtuslik, vähem õilis. Meis on palju kihistusi, palju varjatud võimeid, arhetüüpe, tunge ja hirme. See kõik oleme meie – hirmsamad kui oskame uskuda, võimsamad kui oskame ära kasutada. Kui endasse kaevuda, võib sealt leida nii  piiritu rahu kui obsessiivse hirmu.

Näituse teemadeks on nii need arhetüübid, mis võivad tuttavad ette tulla, kui ka see kaevumise tunne, introspektsioon, alateadvuse sähvatuste äratundmine.  Siin leidub arhailisi, traditsionaalset kunsti meenutavaid töid, mis on tehtud jõemudast leitud erodeerunud metallesemetest ja kontidest. Neid tasakaalustavad heledamad marmoripulbrist, alabastrist ja kipsist lüürilisemad teosed, idealiseeritud inimnäod. Lisaks on mõned elektrivalgust kasutavad  teosed.

Kunstnik räägib näitusest oma videointervjuus:

https://www.youtube.com/watch?v=xC4pwI80JtA&t=131s

Silja Truus lõpetas kunstiõpingud 2011. aastal Ühendkuningriigis, kus ta on oma skulptuuride ja installatsioonidega osalenud 2009—2017 kümnekonnal näitusel. Eelmisest aastast elab ta taas Eestis. Oma töödes käsitleb kunstnik varjatud ja sügavalt emotsionaalseid reaktsioone inimeseksolemise kõige fundamentaalsematele kogemustele. Vormilt on need teosed sageli inspireeritud traditsionaalsest kunstist, mõjudes lihtsa ja spontaansena. Silja on tavapärasemate materjalide kõrval kasutanud palju ka leitud ja taaskasutatud objekte. Ta lähtub  oma töös põhimõttest, et materjali iseloom ja sellega seonduvad tunded ning  tähendused kanduvad alati edasi lõpetatud teosesse ja moodustavad sellest olulise  osa.

Üldkontaktid

Muuseum

Info ja broneerimine

+372 5565 1323

muuseum@viinistu.ee

Lahtiolekuajad

Kolmapäev - Pühapäev / Wednesday - Sunday

11 - 18

Viinistu kultuuri- ja konverentsikeskus OÜ

Viinistu küla, Kuusalu vald, Harjumaa 74701

reg nr 12457696