Tõnis Laanemaa on graafik, kelle tugevat kompositsioonikäsitlust ja lüürilist käekirja pole võimalik segi ajada ühegi teise autoriga. Näituse pealkiri on inspireeritud Tõnis Laanemaa teosest Lõpmatus. Kunstiteosel on lõpmatus juba haaratav kunsntiku ehk inimese vaatepunktist, siis näituse pealkirjale on lisatud mõte, et tuua vaatajani inimese ühisosa kõiksusega, et abstraktne ja haaramatu lõpmatus muutuks inimese jaoks konkreetsemaks.
Viinistu Tünnigalerii näituse ühiseks nimetajaks ongi temaatiline järjepidevus, mida kunstniku looming on 53 aasta jooksul kandnud. Tünnigalerii on jaotatud kaheks, kus ühes on eksponeeritud metafoorsete kujundite kaudu eelkõige inimene ning teises eestimaa temaatika, eksponeeritud on ligi 40 teost 1968 aastast kuni tänapäevani.
Õpingud Tartu kunstikoolis ja kunstniku esimene kunstiõpetaja Johannes Võerahansu on jätnud Laanemaa loominugsse Pallasliku loodusläheduse, mis eristas tema loomingut ANKi teiste liikmete estetismist.
Tunnustatud plakatikunstnikuna on tema sümbolikeel jäänud meid kummitama, mistõttu on näitusel eksponeeritud ka mõned plakatid näitamaks kui filigraanselt oskab kunsntik mängida erinevate sümbolite võimukeelega.
Laanemaa graafikaski on tunda plakatikunstniku oskust jagada pilt suurteks kujunditeks, ühendades geomeetrilise struktuuri ja ornamentaalse fooni, kus ühest kujundist kasvab välja teine.
Kunsntiku on inspireerinud teadus ja eelkõige relatiivsusteooria ning loomulikult muusika.
Näitust saadab heliteos, mile autoriks on tunnustatud muusik Taavi Laatsit aka Galaktlan, kes on Tõnis Laanemaaga teinud koostööd üle 15 aasta. Heliteose loomisel on arvesse võetud ruumide eripära jättes helide vahele piisavalt õhku ning Tõnis Laanemaa soovil lisatud orelihelide elemente, mis rõhutavad ruumide akustilist eripära.
Tõnis Laanemaa (sündinud 1937) on õppinud Tartu kunstikoolis maalimist ning eesti Riiklikus Instituudis graafikat. 1960. aastate Eesti kunsti uuendusliku rühmituse ANK'64 esialgne juht ja hiljem liige. Näitustel esinemist alustas Tõnis maalidega, tuntust kogus eelkõige vabagraafika ja plakatitega, kuid läbi ajastu on ta eksponeerinud nii akte, portreid kui abstraktseid kompositsioone. 1970. aastast alates on Laanemaa osalenud mitmetel näitustel Baltikumis, Poolas, Ungaris, Tšehhis, Saksamaal, Venemaal, Hollandis. Tõnis Laanemaa kuulub kunstnike põlvkonda, kellele korralik natuurist joonistamine on endastmõistetav. Ta on tuntust kogunud ka aktijoonistajana ning on hinnatud joonistusõpetajana.